Brainstorm profile (7.x-1.3) - en to da translation catalogue (55 entries)

en: Home
da: Hjem

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Pages
da: Sider

en: Submit
da: Indsend

en: Development
da: Udvikling

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Help
da: Hjælp

en: Theme
da: Tema

en: Statistics
da: Statistik

en: All
da: Alle

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Contacts
da: Kontakter

en: Comment
da: Kommentar

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: Color
da: Farve

en: Team
da: Hold

en: Photo
da: Foto

en: Webform
da: Webformular

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
da: Opret en ny formular eller et nyt spørgeskema. Resultater og statistik gemmes og er tilgængelige for priviligerede brugere.

en: Client
da: Klient

en: Authors
da: Forfattere

en: Main Content
da: Hoved-indhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Direction
da: Retning

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: Colour
da: Farve

en: Node_access summary
da: Node_access resume

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Secondary
da: Sekundær

en: Administration menu
da: Administrationsmenu

en: Menu items for any enabled features.
da: Menupunkter for aktive features.

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Typography
da: Typografi

en: User menu
da: Brugermenu

en: Shape
da: Facon

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
da: Menuen <em>Navigation</em> indholder links møntet på sitets brugere. Visse moduler tilføjer automatisk links til denne menu.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
da: Menuen <em>Bruger</em> indeholder links relateret til brugerens konto samt linket 'Log ud'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
da: Menuen <em>Management</em> indeholder links til administrative opgaver.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
da: Menuen <em>Main</em> bruges på mange sites til at vise sitets overordnede sektioner, typisk i en navigationsbjælke i toppen af siden.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Sort By
da: Sortér efter

en: Development link
da: Udviklings-link

en: picture
da: billede

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Management
da: Administration
