Brainstorm profile (7.x-1.4) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Home
fa: خانه

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Submit
fa: ثبت

en: Development
fa: توسعه

en: Enabled
fa: فعال

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Help
fa: راهنما

en: Views
fa: نماها

en: Theme
fa: پوسته

en: Statistics
fa: آمار

en: All
fa: همه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: Comment
fa: دیدگاه

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Color
fa: رنگ

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Your full name
fa: نام کامل شما

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Client
fa: مشتری

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Direction
fa: جهت

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: <
fa: >

en: Administration menu
fa: منوی مدیریت

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: User menu
fa: منوی کاربری

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
fa: منوی <em>پیمایش</em> حاوی پیوندهایی برای بازدیدکنندگان سایت شما است. این پیوندها به صورت خودکار توسط برخی ماژول‌ها به منوی <em>پیمایش</em> افزوده می‌شود.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fa: منوی <em>کاربر</em> شامل پیوندهای مرتبط با حساب کاربری است همانند پیوند «خروج».

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
fa: منوی <em>مدیران</em> شامل پیوندهایی برای کارهای مدیریتی است.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fa: منوی <em>اصلی</em> در بسیاری از سایت‌ها برای نمایش بخش‌های اصلی سایت و اغلب در نوار پیمایش فوقانی سایت کاربرد دارد.

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Sort By
fa: مرتب کردن بر اساس

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Management
fa: مدیریت
