Brainstorm profile (7.x-1.7) - en to ne translation catalogue (30 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: User interface
ne: प्रयोगकर्ताको इन्टरफेस

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Pages
ne: पृष्ठ

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Development
ne: विकास

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Date
ne: मिति

en: Size
ne: आकार

en: Help
ne: सहयोग

en: Statistics
ne: तथ्याङ्क

en: All
ne: सबै

en: Header
ne: हेडर

en: Footer
ne: फुटर

en: Comment
ne: प्रतिक्रिया

en: E-mail address
ne: ई-मेल ठेगाना

en: Navigation
ne: नेभिगेसन

en: Color
ne: रंग

en: Blog
ne: ब्लग

en: Error message
ne: त्रुटि भएको सन्देश

en: Direction
ne: दिशा

en: Main menu
ne: मुख्य मेनु

en: Page top
ne: पृष्ठको माथि

en: Page bottom
ne: पृष्ठको तल

en: Sidebar first
ne: पहिलो साईडबार

en: Basic page
ne: मूल पृष्ठ

en: Highlighted
ne: हाइलाइटेड

en: Sidebar second
ne: दोस्रो साईडबार

en: Management
ne: व्यवस्थापन
