Breakpoints (7.x-1.0-beta3) - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Groups
he: קבוצות

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Weight
he: משקל

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Save
he: שמירה

en: Create
he: יצירה

en: Source
he: מקור

en: Delete
he: מחק

en: Machine name
he: שם מכונה

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
he: השם מהווה חלק מכתובת  הURL של התמונות שיווצרו. אפשר להשתמש רק באותיות לועזיות קטנות, ספרות, מקפים (-) ומקף תחתון (_).

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Export
he: ייצא
