Breakpoints (7.x-1.5-beta1) - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Groups
hu: Csoportok

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Export
hu: Exportálás

en: settings
hu: beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Create
hu: Létrehozás

en: create
hu: létrehozás

en: Source
hu: Forrás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Add a new group
hu: Egy új csoport hozzáadása

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
hu: A megadott név az előállított képek webcímében szerepel, emiatt csak kisbetűt, számot, alulvonást (_) és kötőjelet (-) tartalmazhat.

en: Image style
hu: Képstílus

en: breakpoints
hu: töréspontok

en: Breakpoints
hu: Töréspontok

en: Multipliers
hu: Szorzók

en: Manage breakpoints
hu: Töréspontok kezelése
