Breakpoints (7.x-1.5-beta1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Groups
id: Grup-grup

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: settings
id: pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Create
id: Buat

en: create
id: buat

en: Source
id: Sumber

en: Machine name
id: Nama mesin

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
id: Nama ini digunakan dalam URL untuk gambar yang dihasilkan. Gunakan hanya huruf kecil, karakter alfanumerik, garis bawah (_), dan tanda hubung (-).

en: Image style
id: Gaya gambar
