Breakpoints (7.x-1.6) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Groups
ar: مجموعات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Create
ar: أنشئ

en: Source
ar: المصدر

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
ar: يُستعمل الاسم في العناوين URL للصور المولدة. استعمل الحروف اللاتينية والأرقام والشرطات السفلية (_) والشرطات(-) فقط.

en: Image style
ar: نمط الصورة
