Brightcove Video Connect (7.x-5.0) - en to ar translation catalogue (51 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Tags
ar: وسوم

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Required
ar: ضروري

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Length
ar: الطول

en: Text
ar: نص

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Upload
ar: رفع

en: Create
ar: أنشئ

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Host
ar: المستضيف

en: Filter
ar: انتقاء

en: Fields
ar: الحقول

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Caching
ar: التخزين المؤقت

en: Set default
ar: تعيين كافتراضي

en: Port
ar: منفذ

en: Entity
ar: الكيان

en: Video
ar: فيديو

en: Missing
ar: مفقود

en: Installed
ar: مثبت

en: Attach
ar: أرفق

en: Values
ar: قيم

en: Account settings
ar: إعدادات الحساب

en: Default image
ar: الصورة الافتراضية

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Search in
ar: البحث في

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: يمكن أن يحتوي الاسم المقروء من طرف الجهاز على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية فقط.

en: Upload logo image
ar: رفع صورة الشعار

en: File extension
ar: امتداد الملف

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Link image to
ar: ربط الصورة إلى

en: Image style: @style
ar: نمط الصورة: @style

en: Nothing
ar: لا شيء
