Brightcove Video Connect (7.x-6.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: default
fa: پیش‌فرض

en: none
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Length
fa: طول

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: ID
fa: شناسه

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Active
fa: فعال

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Host
fa: میزبان

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: Filter
fa: فیلتر

en: Fields
fa: فیلدها

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: Caching
fa: بکارگیری حافظه موقت

en: State
fa: وضعیت

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Set default
fa: پیش‌فرض نمودن

en: Port
fa: درگاه

en: Entity
fa: عنصر

en: Immediately
fa: فورا

en: Video
fa: ویدیو

en: Attach
fa: پیوست

en: Client
fa: مشتری

en: Account settings
fa: تنظیمات حساب کاربری

en: Default image
fa: تصویر پیش‌فرض

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Search in
fa: جستجو در

en: File extension
fa: پسوند فایل

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Link image to
fa: تصویرا را پیوند بده

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style

en: Nothing
fa: هیچ

en: Update log message
fa: به روز‌رسانی پیغام لاگ

en: Create new revision on update
fa: ایجاد بازبینی جدید هنگام به‌روزرسانی

en: Change history
fa: تاريخچه تغييرات
