Brightcove Video Connect (7.x-6.0-rc2) - en to nl translation catalogue (89 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Tags
nl: Labels

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: default
nl: standaard

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Length
nl: Lengte

en: Player
nl: Speler

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Upload
nl: Uploaden

en: Active
nl: Actief

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Creation date
nl: Aanmaakdatum

en: Original image
nl: Originele afbeelding

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: This field is required.
nl: Dit veld is verplicht.

en: State
nl: Status

en: Inactive
nl: Inactief

en: Other
nl: Andere

en: Kind
nl: Type

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Port
nl: Poort

en: Browse
nl: Bladeren

en: seconds
nl: seconden

en: Entity
nl: Entiteit

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Immediately
nl: Onmiddellijk

en: Short description
nl: Korte beschrijving

en: Long description
nl: Lange beschrijving

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Availability
nl: Beschikbaarheid

en: This action cannot be undone
nl: Deze actie kan niet ongedaan gemaakt worden

en: Attach
nl: Bijvoegen

en: Client
nl: Afnemer

en: Descriptions
nl: Beschrijvingen

en: Until
nl: Tot

en: Starting from
nl: Beginnend vanaf

en: Advertising
nl: Adverteren

en: videos
nl: video's

en: Account settings
nl: Accountinstellingen

en: Custom fields
nl: Aangepaste velden

en: Video ID
nl: Video-ID

en: playlist
nl: afspeellijst

en: Thumbnail image
nl: Miniatuurafbeelding

en: Default player
nl: Standaardspeler

en: Starting
nl: Beginnend

en: Ending
nl: Eindigend

en: Image type
nl: Afbeeldingsoort

en: Search in
nl: Zoek in

en: File extension
nl: Bestandsextensie

en: Dialog
nl: Dialoog

en: Additional fields
nl: Extra velden

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Search string
nl: Zoekwoorden

en: Cache type
nl: Cache-type

en: Brightcove settings
nl: Brightcove-instellingen

en: %name: invalid video.
nl: %name: ongeldige video.

en: Filter videos
nl: Video's filteren

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Link image to
nl: Link de afbeelding naar

en: Image style: @style
nl: Afbeeldingsstijl: @style

en: Nothing
nl: Niets

en: Browse videos
nl: Door video's bladeren

en: Upload videos
nl: Video's uploaden

en: Change history
nl: Wijzigingshistorie

en: Creation log message
nl: Aanmaak logbericht

en: No playlist found.
nl: Geen afspeellijst gevonden.

en: Playlist ordering
nl: Afspeellijst sortering

en: Are you sure you want to delete playlist "%name"
nl: Weet u zeker dat u afspeellijst '%name' wilt verwijderen?

en: Browse playlists
nl: Door afspeellijsten bladeren

en: Administer playlists
nl: Afspeellijsten beheren

en: %name: invalid playlist.
nl: %name: ongeldige afspeellijst.

en: %name: Found no valid playlist with that name.
nl: %name: Geen geldige afspeellijst gevonden met die naam.

en: Brightcove playlist
nl: Brightcove-afspeellijst

en: Subtitles
nl: Ondertitels

en: Add caption
nl: Onderschrift toevoegen
