Brightcove Video Connect (7.x-6.6) - en to fr translation catalogue (93 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Resources
fr: Ressources

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: default
fr: défaut

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Playlist
fr: Liste de lecture

en: Length
fr: Longueur

en: Player
fr: Lecteur

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Upload
fr: Transférer

en: Active
fr: Actif

en: Database
fr: Base de données

en: Host
fr: Hôte

en: Selected
fr: Sélectionné

en: Creation date
fr: Date de création

en: Filter
fr: Filtrer

en: Original image
fr: Image originale

en: Advanced
fr: Avancé

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: This field is required.
fr: Ce champ est requis.

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Caching
fr: Mise en cache

en: State
fr: État

en: Inactive
fr: Inactif

en: Other
fr: Autre

en: Loop
fr: Boucle

en: Kind
fr: Type

en: Not installed
fr: Non installé

en: Browse
fr: Parcourir

en: seconds
fr: secondes

en: Languages
fr: Langues

en: Entity
fr: Entité

en: Caption
fr: Légende

en: Immediately
fr: Immédiatement

en: Long description
fr: Description longue

en: Video
fr: Vidéo

en: Missing
fr: Manquant

en: Installed
fr: Installé

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Availability
fr: Disponibilité

en: This action cannot be undone
fr: Cette action ne peut pas être annulée

en: Attach
fr: Attacher

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Until
fr: Jusqu'à

en: Starting from
fr: Commençant par

en: Advertising
fr: Publicité

en: Publish
fr: Publier

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: videos
fr: vidéos

en: video
fr: vidéo

en: Skin
fr: Habillage

en: Account settings
fr: Paramètres de compte

en: Custom fields
fr: Champs personnalisés

en: Player Width
fr: Largeur du lecteur

en: Player Height
fr: Hauteur du lecteur

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
fr: Le fichier %file n'a pas pu être enregistré. Une erreur inconnue s'est produite.

en: Videos
fr: Vidéos

en: Progress bar color
fr: Couleur de la barre de progression

en: Image type
fr: Type d'image

en: Poster
fr: Recruteur

en: Search in
fr: Rechercher dans

en: File extension
fr: Extension du fichier

en: Dialog
fr: Dialogue

en: Image style
fr: Style d'image

en: Cache type
fr: Type de cache

en: Preload
fr: Préchargement

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Link image to
fr: Lier l'image à

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: Nothing
fr: Rien

en: Update log message
fr: Message du journal sur la mise à jour

en: You have entered a URL for a video that is already in your library.
fr: Vous avez saisi l'URL d'une vidéo déjà présente dans votre bibliothèque.

en: Change history
fr: Historique des changements

en: Captions
fr: Légendes

en: Metadata: @metadata
fr: Métadonnées : @metadata
