Brightcove Video Connect (7.x-6.6) - en to it translation catalogue (74 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Tags
it: Etichette

en: Resources
it: Risorse

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: default
it: predefinito

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Length
it: Lunghezza

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Upload
it: Carica

en: Active
it: Attivo

en: Selected
it: Selezionato

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Filter
it: Filtra

en: Original image
it: Immagine originale

en: Advanced
it: Avanzate

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: State
it: Stato

en: Inactive
it: Inattivo

en: Other
it: Altro

en: Loop
it: Iterazione

en: Kind
it: Tipo

en: Not installed
it: Non installato

en: Port
it: Porta

en: Browse
it: Naviga

en: seconds
it: secondi

en: Languages
it: Lingue

en: Entity
it: Entità

en: Caption
it: Didascalia

en: Missing
it: Mancante

en: Installed
it: Installato

en: Availability
it: Disponibilità

en: Attach
it: Allega

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Until
it: Fino a

en: Publish
it: Pubblica

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: videos
it: video

en: Skin
it: Tema grafico

en: Account settings
it: Impostazioni profilo

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
it: Il file %file non può essere salvato. Si è verificato un errore  sconosciuto.

en: Videos
it: Video

en: Image type
it: Tipo di immagine

en: Poster
it: Autore

en: Search in
it: Cerca in

en: File extension
it: Estensione del file

en: Additional fields
it: Campi aggiuntivi

en: Image style
it: Stile immagine

en: Cache type
it: Tipo di cache

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Nothing
it: Niente

en: Update log message
it: Commento sulla modifica

en: You have entered a URL for a video that is already in your library.
it: L'URL inserito si riferisce ad un video che è già presente nella libreria.

en: Change history
it: Cronologia variazioni

en: Creation log message
it: Messaggio per il diario delle variazioni
