Brightcove Video Connect (7.x-6.6) - en to pt translation catalogue (80 entries)

en: Title
pt: Título

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Resources
pt: Recursos

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: default
pt: padrão

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Length
pt: Comprimento

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Upload
pt: Carregar

en: Active
pt: Ativo

en: Database
pt: Banco de dados

en: Host
pt: Servidor

en: Selected
pt: Selecionado

en: Creation date
pt: Data de criação

en: Filter
pt: Filtrar

en: Original image
pt: Imagem original

en: Advanced
pt: Avançado

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: This field is required.
pt: Este campo é obrigatório.

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Caching
pt: Armazenamento de cache

en: State
pt: Estado

en: Inactive
pt: Inativo

en: Other
pt: Outros

en: Loop
pt: Laço

en: Kind
pt: Tipo

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Port
pt: Porta

en: Browse
pt: Explorar

en: seconds
pt: segundos

en: Languages
pt: Idiomas

en: Entity
pt: Entidade

en: Caption
pt: Legenda

en: Immediately
pt: Imediatamente

en: Missing
pt: Faltando

en: Installed
pt: Instalado

en: Metadata
pt: Metadados

en: This action cannot be undone
pt: Esta operação não pode ser desfeita

en: Attach
pt: Anexar

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Client
pt: Cliente

en: Until
pt: Até

en: Starting from
pt: Começando de

en: Publish
pt: Publicar

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Skin
pt: Tema

en: Account settings
pt: Opções da conta

en: Custom fields
pt: Campos personalizados

en: Player Width
pt: Largura do player

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
pt: O arquivo %file não pôde ser salvo. Ocorreu um erro desconhecido.

en: Videos
pt: Vídeos

en: Image type
pt: Tipo de imagem

en: Search in
pt: Procurar em

en: File extension
pt: Extensão do arquivo

en: Dialog
pt: Diálogo

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Cache type
pt: Tipo de cache

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Nothing
pt: Nada

en: Update log message
pt: Mensagem para o registro de atualizações

en: Change history
pt: Histórico de mudanças

en: Creation log message
pt: Mensagem de registro de criação
