Brightcove Video Connect (7.x-6.6) - en to ro translation catalogue (63 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Tags
ro: Etichete

en: Resources
ro: Resurse

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: default
ro: implicit

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Length
ro: Lungime

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Upload
ro: Încarcă

en: Active
ro: Activ

en: Database
ro: Bază de date

en: Host
ro: Gazdă

en: Selected
ro: Selectat

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Filter
ro: Filtru

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Advanced
ro: Avansat

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: State
ro: Status

en: Inactive
ro: inactiv

en: Other
ro: Altele

en: Loop
ro: Buclă

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Browse
ro: Răsfoire

en: seconds
ro: secunde

en: Languages
ro: Limbi

en: Entity
ro: Entitate

en: Caption
ro: Legendă

en: Missing
ro: Lipsește

en: Installed
ro: Instalat

en: Attach
ro: Ataşează

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Until
ro: Până la

en: Publish
ro: Publică

en: Account settings
ro: Setări de cont

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ro: Fişierul %file nu a putut fi salvat; eroare necunoscută.

en: Search in
ro: Căutați în

en: File extension
ro: Extensia fișierului

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Cache type
ro: Tipul de cache

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Nothing
ro: Nimic
