Brightcove Video Connect (7.x-6.6) - en to ru translation catalogue (93 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Tags
ru: Теги

en: Resources
ru: Ресурсы

en: File
ru: Файл

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: default
ru: по умолчанию

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Playlist
ru: Плейлист

en: Length
ru: Длина

en: Player
ru: Плеер

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Upload
ru: Закачать

en: Active
ru: Активно

en: Database
ru: База данных

en: Host
ru: Хост

en: Selected
ru: Выбрано

en: Creation date
ru: Дата создания

en: Filter
ru: Фильтр

en: Original image
ru: Оригинальное изображение

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: This field is required.
ru: Это поле обязательно для заполнения.

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Caching
ru: Кэширование

en: State
ru: Состояние

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Other
ru: Другое

en: Loop
ru: Цикл

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Port
ru: Порт

en: Browse
ru: Обзор

en: seconds
ru: секунд

en: Languages
ru: Языки

en: Entity
ru: Сущность

en: Caption
ru: Подпись

en: Immediately
ru: Немедленно

en: Video
ru: Видео

en: Missing
ru: Отсутствует

en: Installed
ru: Установлено

en: Metadata
ru: Метаданные

en: Availability
ru: Доступность

en: This action cannot be undone
ru: Это действие не может быть отменено

en: Attach
ru: Прикрепить

en: Loading...
ru: Загрузка...

en: Client
ru: Клиент

en: Until
ru: Не ранее

en: Starting from
ru: Начинается с

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Auto
ru: Авто

en: video
ru: видео

en: Skin
ru: Обложка

en: Account settings
ru: Настройки учётной записи

en: Custom fields
ru: Пользовательские поля

en: Player Width
ru: Ширина плеера

en: Player Height
ru: Высота плеера

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ru: Файл %file не удается сохранить. Возникла неизвестная ошибка.

en: Thumbnail image
ru: Миниатюра изображения

en: Default player
ru: Проигрыватель по умолчанию

en: Default skin
ru: Внешний вид по умолчанию

en: Videos
ru: Видео

en: Progress bar color
ru: Цвет блока прогресса

en: Image type
ru: Тип изображения

en: Search in
ru: Поиск в

en: File extension
ru: Расширение файла

en: Dialog
ru: Диалог

en: Additional fields
ru: Дополнительные поля

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Cache type
ru: Тип кэша

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Link image to
ru: Изображение как ссылка на

en: Image style: @style
ru: Стиль изображения: @style

en: Nothing
ru: Ничего

en: Update log message
ru: Сообщение для журнала

en: Upload video
ru: Загрузка видео

en: Change history
ru: История изменений

en: Creation log message
ru: Сообщение лога создания
