Bootstrap 3 shortcodes (7.x-1.0-beta3) - en to gl translation catalogue (15 entries)

en: title
gl: título

en: size
gl: tamaño

en: disabled
gl: desactivado

en: footer
gl: pé

en: None
gl: Ningún

en: default
gl: predeterminado

en: hidden
gl: oculto

en: link
gl: ligazón

en: type
gl: tipo

en: active
gl: activo

en: text
gl: texto

en: block
gl: bloque

en: warning
gl: advertencia

en: info
gl: información

en: label
gl: etiqueta
