Bootstrap 3 shortcodes (7.x-1.0-beta5) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: title
id: judul

en: size
id: ukuran

en: disabled
id: nonaktifkan

en: footer
id: catatan kaki

en: None
id: Tiada

en: default
id: standar

en: hidden
id: tersembunyi

en: link
id: tautan

en: type
id: tipe

en: active
id: aktif

en: bottom
id: bawah

en: top
id: atas

en: left
id: kiri

en: right
id: kanan

en: text
id: teks

en: block
id: blok

en: warning
id: peringatan

en: label
id: etiket
