Bootstrap 3 shortcodes (7.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: title
ar: عنوان

en: disabled
ar: معطَّل

en: footer
ar: تذييل

en: None
ar: لا شيء

en: default
ar: المبدئي

en: hidden
ar: مخفي

en: link
ar: رابط

en: type
ar: النوع

en: active
ar: نشط

en: text
ar: نص

en: block
ar: صندوق

en: warning
ar: تحذير

en: info
ar: معلومات

en: html
ar: إتش.تي.إم.إل

en: visible
ar: ظاهر
