B-Translator Client (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Projects
id: Proyek

en: Project
id: Proyek

en: Login
id: Masuk

en: Date
id: Tanggal

en: Single
id: Sendiri

en: Multiple
id: Banyak

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Last month
id: Bulan lalu

en: Upload
id: Unggah

en: Filter
id: Saring

en: Public Key
id: Kunci Publik

en: Shortname
id: Nama singkat

en: Features
id: Fitur

en: Limit
id: Batas

en: Testing
id: Pengujian

en: Translations
id: Terjemahan

en: Loading...
id: Memuat...

en: Translated
id: Sudah diterjemahkan

en: Secret Key
id: Kunci Rahasia

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
id: Hanya file dengan ekstensi berikut yang dibolehkan: %files-allowed.

en: Last week
id: Pekan lalu

en: All languages
id: Semua bahasa

en: (empty)
id: (kosong)

en: User API Key
id: Kunci API Pengguna

en: The API key of the administrator account on Disqus. You can get yours <a href="@key">here</a>.
id: Kunci API dari account administrator Disqus. Anda dapat mendapatkannya sendiri <a href="@key">di sini</a>.
