B-Translator Client (7.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Next
it: Seguente

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Subscribe
it: Registrati

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Language
it: Lingua

en: Go
it: Vai

en: Login
it: Accedi

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Single
it: Singola

en: Multiple
it: Multipla

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Last month
it: Ultimo mese

en: Comment
it: Commento

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: String
it: Testo

en: 1 vote | @count votes
it[0]: 1 voto
it[1]: @count voti

en: Random
it: Casuale

en: Features
it: Funzionalità

en: Limit
it: Limite

en: To Date
it: Fino alla Data

en: Testing
it: In fase di test

en: Translations
it: Traduzioni

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Translated
it: Tradotto

en: Synchronize
it: Sincronizzazione

en: Untranslated
it: Non tradotto

en: Translate
it: Traduci

en: Please select a file.
it: Selezionare un file.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
it: Sono consentiti solo i file con le seguenti estensioni: %files-allowed.

en: Last week
it: Ultima settimana

en: Origin
it: Origine

en: All languages
it: Tutte le lingue

en: (empty)
it: (vuoto)
