B-Translator Client (7.x-2.0-beta2) - en to ja translation catalogue (44 entries)

en: Next
ja: 次へ

en: Delete
ja: 削除

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Subscribe
ja: 配信登録

en: Unsubscribe
ja: 登録解除

en: Language
ja: 言語

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Project
ja: プロジェクト

en: Go
ja: 実行

en: Date
ja: 日付

en: Search
ja: 検索

en: Single
ja: 1つ

en: Multiple
ja: 複数

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Save
ja: 保存

en: Last month
ja: 先月

en: #
ja: No.

en: Comment
ja: コメント

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: String
ja: 文字列

en: 1 vote | @count votes
ja[0]: 得票数：1
ja[1]: 得票数：@count

en: Random
ja: ランダム

en: Shortname
ja: 短縮名

en: Features
ja: フィーチャー

en: Limit
ja: 制限

en: Testing
ja: テスト

en: Translations
ja: 翻訳

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Translated
ja: 翻訳済

en: Synchronize
ja: 同期

en: Untranslated
ja: 未翻訳

en: Translate
ja: 翻訳

en: Please select a file.
ja: ファイルを選択してください。

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ja: 次の拡張子のファイルのみが許可されます: %files-allowed

en: Admin
ja: 管理者

en: Last week
ja: ここ1週間

en: Origin
ja: 原点

en: All languages
ja: すべての言語

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: (empty)
ja: （空）

en: Project List
ja: プロジェクトリスト
