B-Translator Client (7.x-2.0-beta2) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Unsubscribe
hi: सदस्यता रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: 1 subscriber | @count subscribers
hi[0]: 1 सदस्य
hi[1]: @count सदस्य

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Project
hi: परियोजना

en: Go
hi: चले जाओ

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Single
hi: एक

en: Multiple
hi: विभिन्न

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: 1 vote | @count votes
hi[0]: १ मत
hi[1]: @count मत

en: Limit
hi: सीमा

en: Testing
hi: परिक्षण

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Translated
hi: अनुवाद

en: Translate
hi: अनुवाद

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hi: केवल निम्नलिखित विस्तार की फ़ाइलों को ही अनुमति दी हैं : %files-allowed.

en: Admin
hi: प्रशासन

en: All languages
hi: सभी भाषाये

en: (empty)
hi: (खाली)
