Bulk field (7.x-3.0) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: User
de: Benutzer

en: Node
de: Beitrag

en: Comment
de: Kommentar

en: Widget type
de: Steuerelementtyp

en: Field Label
de: Feldbeschriftung

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
de: Es wurde eine nicht erlaubte Auswahl entdeckt. Wenden Sie sich bitte an den Administrator der Website.

en: Field description
de: Feldbeschreibung

en: - Select an existing field -
de: - Vorhandenes Feld auswählen -

en: Existing field
de: Vorhandenes Feld
