Busy (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: next
it: successivo

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Go to page @number
it: Vai a pagina @number

en: 1 comment | @count comments
it[0]: 1 commento
it[1]: @count commenti

en: Green
it: Verde

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Post new comment
it: Invia nuovo commento

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Submitted by !username on !datetime.
it: Inviato da !username il !datetime.

en: (active tab)
it: (scheda attiva)
