CacheFlush (7.x-3.0) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: Filter
it: Filtra

en: Table
it: Tabella

en: Wildcard
it: Caratteri jolly

en: Pattern
it: Modello

en: Operation
it: Operazione

en: Full
it: Completo

en: No items selected.
it: Nessun elemento selezionato.

en: The update has been performed.
it: L'aggiornamento è stato effettuato.

en: any
it: qualsiasi

en: Processing
it: In elaborazione

en: The update has encountered an error.
it: L'aggiornamento ha incontrato un errore.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
it[0]: 1 elemento processato con successo:
it[1]: @count elementi processati con successo:

en: An error occurred and processing did not complete.
it: E' avvenuto un errore e il processo non è stato completato.

en: Delete selected content
it: Eliminazione dei contenuti selezionati

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
it[0]: Si vuole davvero eliminare questo elemento?
it[1]: Si vogliono davvero eliminare questi elementi?
