Calendar (7.x-2.0-alpha1) - en to he translation catalogue (40 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Submit
he: שלח

en: Item
he: פריט

en: Group
he: קבוצה

en: Description
he: תיאור

en: more
he: עוד

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: Name
he: שם

en: Time
he: זמן

en: Vocabularies
he: אוצרות מילים

en: Year
he: שנה

en: Url
he: כתובת url

en: Custom
he: מותאם

en: Location
he: מיקום

en: Items
he: פריטים

en: Month
he: חודש

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Week
he: שבוע

en: Day
he: יום

en: Full name
he: שם מלא

en: Key
he: מפתח

en: Calendar iCal
he: לוח שנה iCal

en: Date/Time
he: תאריך/שעה

en: Hour
he: שעה

en: Content Type
he: סוג תוכן

en: Attach to
he: צרף ל

en: No link
he: אין קישור

en: Multiple displays
he: ריבוי תצוגות

en: Using the site name
he: שימוש בשם האתר

en: Use the site name for the title
he: השתמש בשם האתר לכותרת

en: Calendar page
he: דף לוח שנה

en: Calendar block
he: תיבת לוח שנה

en: Calendar navigation
he: ניווט בלוח שנה

[ctx: datetime]
en: Year
he: שנה

[ctx: datetime]
en: Month
he: חודש

[ctx: datetime]
en: Day
he: יום
