Calendar (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Submit
it: Invia

en: Item
it: Elemento

en: Group
it: Gruppo

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Time
it: Data e ora

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Year
it: Anno

en: Custom
it: Personalizzato

en: Location
it: Posizione

en: Items
it: Elementi

en: Month
it: Mese

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Calendar
it: Calendario

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Full name
it: Nominativo

en: Key
it: Chiave

en: Calendar iCal
it: Calendario iCal

en: Date/Time
it: Data/Ora

en: Hour
it: Ora

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Attach to
it: Allega a

en: No link
it: Nessun link

en: Multiple displays
it: Visualizzazioni multiple

en: Using the site name
it: Usa il nome del sito

en: Use the site name for the title
it: Per il titolo usa il nome del sito

[ctx: datetime]
en: All day
it: Tutto il giorno

[ctx: datetime]
en: Year
it: Anno

[ctx: datetime]
en: Month
it: Mese

[ctx: datetime]
en: Day
it: Giorno
