Calendar (7.x-2.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (21 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Item
ne: वस्तु

en: Group
ne: समूह

en: Description
ne: विवरण

en: more
ne: धेरै

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Name
ne: नाम

en: Time
ne: समय

en: Year
ne: वर्ष

en: Custom
ne: मनचाहिदो

en: Location
ne: स्थान

en: Items
ne: बस्तुहरु

en: Month
ne: महिना

en: Unlimited
ne: असिमित

en: Day
ne: दिन

[ctx: datetime]
en: Month
ne: महिना

[ctx: datetime]
en: Day
ne: दिन
