Calendar (7.x-2.0-alpha1) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Title
id: Judul

en: Submit
id: Kirim

en: Item
id: Barang

en: Group
id: Grup

en: Description
id: Deskripsi

en: more
id: selengkapnya

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Time
id: Waktu

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Year
id: Tahun

en: Custom
id: Tersuai

en: Location
id: Lokasi

en: Items
id: Item

en: Month
id: Bulan

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Calendar
id: Kalender

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Full name
id: Nama lengkap

en: Key
id: Kunci

en: Date/Time
id: Tanggal/Jam

en: Hour
id: Jam

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Attach to
id: Lampirkan ke

en: No link
id: TIdak ada tautan.

en: Multiple displays
id: Beberapa tampilan

en: Using the site name
id: Gunakan nama situs

en: Use the site name for the title
id: Gunakan nama situs untuk judul

[ctx: datetime]
en: All day
id: Semua hari

[ctx: datetime]
en: Year
id: Tahun

[ctx: datetime]
en: Month
id: Bulan

[ctx: datetime]
en: Week
id: Minggu

[ctx: datetime]
en: Day
id: Hari
