Calendar (7.x-2.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Submit
ro: Trimite

en: Item
ro: Produs

en: Group
ro: Grup

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Name
ro: Nume

en: Time
ro: Ora

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: Maximum items
ro: Elemente maxime

en: Year
ro: Anul

en: Url
ro: URL

en: Custom
ro: Personalizat

en: Location
ro: Locaţia

en: Items
ro: Articole

en: Feed type
ro: Tip flux

en: Month
ro: Lună

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Week
ro: Săptămână

en: Day
ro: Zi

en: Full name
ro: Numele complet

en: Key
ro: Cheie

en: <p>View complete documentation at !link.</p>
ro: <p>Vedeți documentația completă la !link.</p>

en: Calendar Legend.
ro: Legendă Calendar.

en: Calendar Legend
ro: Legendă Calendar

en: Expire iCal cache
ro: Expirare cache iCal

en: iCal feeds are cached to improve performance. Set an expiration time for cached feeds.
ro: Fluxurile iCal sunt puse în cache pentru a îmbunătăţi performanţa. Setaţi un timp de expirare pentru cache-ul fluxurilor.

en: iCal Feeds
ro: Fluxuri iCal

en: Use this section to set up iCal feeds that should be displayed in this calendar. They will be shown along with any internal items that match the calendar criteria.
ro: Utilizaţi această secţiune pentru a seta fluxurile iCalendar care vor fi afişate în acest calendar. Acestea vor fi afişate împreună cu orice element intern care se potrivește criteriilor calendaristice.

en: The name of a feed to include in this calendar.
ro: Numele flux-ului pentru a fi inclus în acest calendar.

en: The external feed url or internal file path and name. Change 'webcal://' to 'http://'.
ro: URL-ul extern pentru flux, sau calea fişierului intern și numele. Modificați 'webcal://' în 'http://'.

en: Add to calendar
ro: Adăugaţi la calendar

en: Date/Time
ro: Dată/Timp

en: Hour
ro: Oră

en: Content Type
ro: Tipul de Conținut

en: Taxonomy Terms
ro: Termeni Taxonomie

en: Attach to
ro: Ataşat la

en: No link
ro: Niciun link

en: Multiple displays
ro: Afișări multiple

en: Using the site name
ro: Folosire numele site-ului

en: Use the site name for the title
ro: Folosiţi numele sitului pentru titlu
