Calendar (7.x-3.1) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Item
fa: آیتم

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: more
fa: بیشتر

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Time
fa: زمان

en: All
fa: همه

en: Year
fa: سال

en: Block
fa: بلوک

en: Never
fa: هیچوقت

en: Custom
fa: سفارشی

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Month
fa: ماه

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Desc
fa: نزولی

en: Calendar
fa: تقویم

en: Day
fa: روز

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full name
fa: نام و نام خانوادگی

en: Key
fa: کلید

en: Date/Time
fa: تاریخ / ساعت

en: Hour
fa: ساعت

en: Content Type
fa: نوع محتوا

en: Apply
fa: تایید

en: No link
fa: بدون پیوند

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
