Calendar (7.x-3.5) - en to hu translation catalogue (97 entries)

en: Item
hu: Tétel

en: more
hu: tovább

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Time
hu: Idő

en: Maximum items
hu: Maximális elemszám

en: All
hu: Mind

en: Year
hu: Év

en: Block
hu: Blokk

en: Never
hu: Soha

en: Custom
hu: Egyéni

en: Items
hu: Tételek

en: Month
hu: Hónap

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Desc
hu: Csökk

en: Calendar
hu: Naptár

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Full name
hu: Teljes név

en: Key
hu: Kulcs

en: <p>View complete documentation at !link.</p>
hu: <p>A teljes dokumentáció itt !link található.</p>

en: Calendar Legend
hu: Naptár magyarázat

en: 1 item | @count items
hu[0]: 1 tétel
hu[1]: @count tétel

en: Date/Time
hu: Dátum / Idő

en: Hour
hu: Óra

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: For all users
hu: Minden felhasználónak

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Add @name
hu: @name hozzáadása

en: First letter of name
hu: A név első betűje

en: First two letters of name
hu: A név első két betűje

en: Abbreviated name
hu: Rövidített név

en: Show week numbers
hu: Hetek számának megjelenítése

en: Too many items
hu: Túl sok elem

en: Show maximum, add 'more' link
hu: Maximum megjelenítése, „tovább” hivatkozás hozzáadása

en: Hide all, add link to day
hu: Összes elrejtése, hivatkozás hozzáadása a naphoz

en: Behavior when there are more than the above number of items in a single day. When there more items than this limit, a link to the day view will be displayed.
hu: A viselkedés, ha a fentinél több elem van egy napon. Ha a korlátnál több elem van, egy, a napi nézetre mutató hivatkozás fog megjelenni.

en: Click to see all @count events
hu: Kattintás az összes (@count) esemény megtekintéséhez

en: Views plugin to display views containing dates as Calendars.
hu: Views beépülő, dátumokat és naptárakat tartalmazó nézetek megjelenítéséhez.

en: Upcoming
hu: Közelgő

en: View the calendar.
hu: A naptár megtekintése.

en: Select the calendar time period for this display.
hu: Naptári időszak kiválasztása ehhez a képernyőhöz.

en: Add new date link
hu: Új dátumhivatkozás hozzáadása

en: Display a link to add a new date of the specified content type. Displayed only to users with appropriate permissions.
hu: Megjelenít egy hivatkozást amivel új dátumot lehet hozzáadni a meghatározott tartalomtípushoz. Csak a megfelelő jogosultságokkal rendelkező felhasználóknak jelenik meg.

en: Vocabulary Legend Types
hu: Szótár magyarázattípusok

en: Calendar day of week names
hu: A hét napjainak elnevezése a naptárban

en: The way day of week names should be displayed in a calendar.
hu: A mód ahogy a hét napjainak neveit meg kell jeleníteni a naptárban.

en: Whether or not to show week numbers in the left column of calendar weeks and months.
hu: A hetek száma legyen-e mutatva a heti és havi naptárak bal oldali oszlopában.

en: Time grouping
hu: Időcsoportosítás

en: Group items together into time periods based on their start time.
hu: Elemek csoportosítása időszakok szerint a kezdési idő alapján.

en: Half hour
hu: Fél óra

en: Custom time grouping
hu: Egyéni időcsoportosítás

en: When choosing the 'custom' Time grouping option above, create custom time period groupings as a comma-separated list of 24-hour times in the format HH:MM:SS, like '00:00:00,08:00:00,18:00:00'. Be sure to start with '00:00:00'. All items after the last time will go in the final group.
hu: Ha az „egyéni” Időcsoportosítás lett fentebb kiválasztva, létre kell hozni egy egyéni időszak szerinti csoportosítást, ahol egy vesszővel elválasztott listában 24 órás időpontokat kell megadni ÓÓ:PP:MM formában, például így: „00:00:00,08:00:00,18:00:00”. A listának „00:00:00” értékkel kell kezdődnie. Az utolsó időpont utáni elemek az utolsó csoportba kerülnek.

en: Field grouping
hu: Mezőcsoportosítás

en: All times
hu: Mindig

en: Before @time
hu: @time előtt

en: Empty day
hu: Üres nap

en: Multi-day style
hu: Többnapos stílus

en: Display multi-day item as a single column
hu: Mutassa a több napos elemet egyszerű oszlopban

en: Display multi-day item as a multiple column row
hu: Mutassa a több napos elemet több oszlopos sorban

en: Overlapping time style
hu: Átfedő időstílus

en: Do not display overlapping items
hu: Ne jelenítse meg az átfedő elemeket

en: Asc
hu: Növ

en: Term field
hu: Kifejezésmező

[ctx: datetime]
en: All day
hu: Egész nap

en: Maximum number of items to show in calendar cells, used to keep the calendar from expanding to a huge size when there are lots of items in one day.
hu: A naptár celláiban megjelenített elemek legnagyobb száma. Használatával megakadályozható, hogy a naptár túl nagy méretűvé nőjön ha egy nap sok elemet tartalmaz.

en: Master
hu: Mester

en: Present view results as a Calendar.
hu: Nézet eredményeinek megjelenítése naptárként.

en: Displays each selected node as a Calendar item.
hu: Az összes kiválasztott tartalom naptárelemként való megjelenítése.

en: Upcoming events block
hu: Közelgő események blokk

en: The calendar row plugin will format view results as calendar items. Make sure this display has a 'Calendar' format and uses a 'Date' contextual filter, or this plugin will not work correctly.
hu: A naptár sor beépülő a nézet eredményeit naptárelemekként formázza meg. Ez a beépülő csak akkor fog megfelelően működni ha a megjelenítésnek „Naptár” formátum van beállítva és egy „Dátum” környezeti szűrőt használ.

en: Legend Colors
hu: Magyarázatszínek

en: Set a hex color value (like #ffffff) to use in the calendar legend for each content type. Items with empty values will have no stripe in the calendar and will not be added to the legend.
hu: A tartalomtípusok naptármagyarázatához használt színérték hexadecimális formában (pl.: #ffffff). Azok az elemek ahol nincs érték megadva nem lesznek csíkozva és nem lesznek hozzáadva a magyarázathoz.

en: Stripes
hu: Csíkok

en: Add stripes to calendar items.
hu: Csíkok hozzáadása a naptárelemekhez.

en: Based on Organic Group
hu: <em>Organic Group</em> alapú

en: Calendar type
hu: Naptártípus

en: Display as mini calendar
hu: Megjelenítés mini naptárként

en: Display the mini style calendar, with no item details. Suitable for a calendar displayed in a block.
hu: A mini stílusú naptár megjelenítése az elemek részletei nélkül. Egy blokkban megjelenített naptárhoz használható.

en: '@color' is not a valid hex color
hu: '@color' nem érvényes hexadecimális szín

en: Select the taxonomy term field to use when setting stripe colors. This works best for vocabularies with only a limited number of possible terms.
hu: A csíkozás színeinek beállításához használt taxonómiakifejezés mező kiválasztása. Legjobban a korlátozott számú kifejezéseket tartalmazó szótárakkal működik.

en: You must add a term field to this view to use taxonomy stripe values. This works best for vocabularies with only a limited number of possible terms.
hu: A taxonómia csík értékek használatához hozzá kell adni egy kifejezésmezőt. Legjobban a korlátozott számú kifejezéseket tartalmazó szótárakkal működik.

en: Display overlapping items, with scrolling
hu: Átfedő elemek megjelenítése gördítősávval

en: Display overlapping items, no scrolling
hu: Átfedő elemek megjelenítése gördítősáv nélkül

en: Calendar administration.
hu: Naptáradminisztráció.

en: Calendar Items (DEPRECATED, switch to Calendar Entities)
hu: Naptárelemek (Elavult, helyette a <em>Calendar Entities</em> modulra javasolt váltani)

en: Calendar Entities
hu: Naptárentitások

en: Displays each selected entity as a Calendar item.
hu: Az összes kiválasztott entitás naptárelemként való megjelenítése.

en: A calendar view of the '@field_name' field in the '@base_table' base table.
hu: '@field_name' mező egy naptárnézete a '@base_table' alaptáblában.

en: Track current date in session
hu: Aktuális dátum követése munkamenetben

en: For authenticated users
hu: Bejelentkezett felhasználóknak

en: Add Colorbox settings to Node calendar templates
hu: <em>Colorbox</em>beállítások hozzáadása a tartalom naptársablonokhoz

en: Fields to hide in Multi-day rows
hu: Elrejtett mezők a többnapos sorokban

en: Choose fields to hide when displayed in multi-day rows. Usually you only want to see the title or Colorbox selector in multi-day rows and would hide all other fields.
hu: A többnapos sorokban elrejtett mezők kiválasztása. A többnapos sorokban általában csak a címre és a <em>Colorbox</em> kiválasztóra van szükség, a többi mezőt el lehet rejteni.
