Campaignion (7.x-2.13) - en to ru translation catalogue (136 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Groups
ru: Группы

en: Subject
ru: Тема

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: more
ru: ещё

en: Tags
ru: Теги

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Tag
ru: Тег

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Password
ru: Пароль

en: Country
ru: Страна

en: none
ru: нет

en: Bulk edit
ru: Групповое изменение

en: Node ID
ru: ID материала

en: Save
ru: Сохранить

en: Region
ru: Область

en: Theme
ru: Тема

en: Subscriptions
ru: Подписки

en: Options
ru: Настройки

en: Done
ru: Готово

en: Post
ru: Сообщение

en: Submission information
ru: Информация об отправлении

en: Client ID
ru: ID клиента

en: Never
ru: Никогда

en: To
ru: Кому

en: Comment
ru: Комментарий

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: active
ru: активно

en: Widget
ru: Виджет

en: Introduction
ru: Введение

en: Phone
ru: Телефон

en: Address
ru: Адрес

en: Desc
ru: По убыванию

en: Other
ru: Другое

en: Select all
ru: Выделить все

en: Email subject
ru: Тема сообщения

en: Your email
ru: Ваш адрес электронной почты

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Redirect to
ru: Переадресовать на ...

en: Channel
ru: Канал

en: Operator
ru: Оператор

en: Close
ru: Закрыть

en: First Name
ru: Имя

en: Last Name
ru: Фамилия

en: City
ru: Город

en: Phone number
ru: Номер телефона

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: to
ru: до

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Features
ru: Особенности

en: Activity
ru: Активность

en: Lists
ru: Списки

en: Less than
ru: Меньше чем

en: Email body
ru: Текст письма

en: or
ru: или

en: from
ru: от

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: ZIP code
ru: Почтовый индекс

en: Email confirmation
ru: Подтверждение почтой

en: Street address
ru: Адрес

en: User name
ru: Имя пользователя

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Service unavailable
ru: Сервис недоступен

en: Loading...
ru: Загрузка...

en: !name field is required.
ru: Поле "!name" обязательно для заполнения.

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Illegal information. Data not submitted.
ru: Неверная информация. Данные не приняты.

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Apply
ru: Применить

en: is
ru: =

en: Node Reference
ru: Связь с материалом

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: Date range
ru: Диапазон дат

en: Closing
ru: Концовка

en: Language neutral
ru: Нейтральный по отношению к языку

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Overlay
ru: Перекрытие

en: Newsletter
ru: Рассылка

en: Opt-out
ru: Включить по умолчанию

en: Columns
ru: Колонки

en: Offset
ru: Пропустить

en: contains
ru: содержит

en: does not contain
ru: не содержит

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: other
ru: другой

en: and
ru: и

en: Behavior
ru: Поведение

en: Delete contact
ru: удалить контактную информацию

en: Translate
ru: Переводы

en: Radios
ru: Радиокнопка

en: If
ru: Если

en: Remove tag
ru: Снять метку

en: Save as draft
ru: Сохранить черновик

en: yearly
ru: ежегодно

en: monthly
ru: ежемесячно

en: Credentials
ru: Полномочия

en: Draft
ru: Черновик

en: Checkbox
ru: Флажок

en: Mobile number
ru: Номер мобильного телефона

en: Petition
ru: Петиция

en: View page
ru: Просмотр страницы

en: Thank you page
ru: Страница благодарности

en: Form components
ru: Компоненты формы

en: No language
ru: Нет языка

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Preferred language
ru: Предпочтительный язык

en: Organisation
ru: Организация

en: Add tag
ru: Добавить метку

en: Component value
ru: Значение компонента

en: Submission ID
ru: ID отправления

en: Label for the checkbox
ru: Метка для переключателя

en: Online payment
ru: Онлайн платёж

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
ru: Подробнее<span class="element-invisible"> о @title</span>

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Activity Type
ru: Тип активности

en: regular expression
ru: регулярное выражение

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность
