Campaignion (7.x-2.13) - en to uk translation catalogue (155 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Groups
uk: Групи

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: more
uk: ще

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Tag
uk: Теґ

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: Country
uk: Країна

en: none
uk: немає

en: Bulk edit
uk: Групова зміна

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Save
uk: Зберегти

en: Region
uk: Область

en: Theme
uk: Тема

en: Subscriptions
uk: Підписки

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Email Address
uk: Адреса електронної пошти

en: Options
uk: Опції

en: Done
uk: Готово

en: Post
uk: Допис

en: Submission information
uk: Інформація про надсилання

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Never
uk: Ніколи

en: To
uk: До

en: Comment
uk: Коментар

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: active
uk: активне

en: OK
uk: Гаразд

en: Widget
uk: Віджет

en: Introduction
uk: Вступ

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: Desc
uk: Спад

en: Other
uk: Інше

en: Select all
uk: Виділити все

en: Email subject
uk: Тема електронного листа

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Redirect to
uk: Переадресувати на ...

en: Channel
uk: Канал

en: Operator
uk: Оператор

en: Close
uk: Закрити

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: City
uk: Місто

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Gender
uk: Стать

en: to
uk: до

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: has
uk: містить

en: Features
uk: Властивості

en: Activity
uk: Активність

en: Lists
uk: Списки

en: Less than
uk: Менше ніж

en: Email body
uk: Вміст електронного листа

en: or
uk: або

en: from
uk: з

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: ZIP code
uk: Індекс

en: Email confirmation
uk: Підтвердження поштою

en: Street address
uk: Вулиця

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Service unavailable
uk: Служба недоступна

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: Webform
uk: Вебформа

en: Illegal information. Data not submitted.
uk: Неправильна інформація. Дані не прийняті.

en: Default value
uk: Базове значення

en: Apply
uk: Застосувати

en: is
uk: буде

en: Node Reference
uk: Посилання на матеріал

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: Date range
uk: Період часу

en: Closing
uk: Закриваю

en: Language neutral
uk: Нейтральна мова

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Overlay
uk: Накладання

en: Newsletter
uk: Розсилання

en: Columns
uk: Колонки

en: Offset
uk: Зміщення

en: Remove filter
uk: Вилучити фільтр

en: Family
uk: Сім'я

en: contains
uk: містить

en: does not contain
uk: не містить

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: other
uk: інше

en: and
uk: та

en: Campaign
uk: Кампанія

en: Behavior
uk: Поведінка

en: Delete contact
uk: Знищити контакт

en: Translate
uk: Перекласти

en: Radios
uk: Радіокнопки

en: If
uk: Якщо

en: Add filter
uk: Додати фільтр

en: No change
uk: Без змін

en: Save as draft
uk: Зберегти як чернетку

en: yearly
uk: щорічно

en: monthly
uk: щомісяця

en: Donations
uk: Фінансова допомога

en: Mr
uk: Пан

en: Mrs
uk: Пані

en: Credentials
uk: Реєстраційні дані

en: is not
uk: не є

en: Draft
uk: Чернетка

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: View page
uk: Переглянути сторінку

en: Thank you page
uk: Сторінка подяки

en: Form components
uk: Компоненти форми

en: No language
uk: Немає мови

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: matches
uk: к-сть детектувань

en: does not match
uk: не збігається з

en: Preferred language
uk: Бажана мова

en: Organisation
uk: Організація

en: Component value
uk: Значення компонента

en: Submission ID
uk: ID надсилання

en: Label for the checkbox
uk: Мітка для прапорця

en: Party
uk: Вечірка

en: Invalid data
uk: Некоректні дані

en: Redirect destination
uk: Місце призначення переадресації

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
uk: Читати далі<span class="element-invisible"> про @title</span>

en: Date of birth
uk: Дата народження

en: Asc
uk: Зрост

en: Wizard
uk: Майстер

en: Master
uk: Головне

en: regular expression
uk: регулярний вираз

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність

en: female
uk: жіноча

en: Page:
uk: Сторінка:

en: male
uk: чоловіча

en: Exactly
uk: Точно

en: Node for webform
uk: Матеріал для веб-форми

en: Possible spam attempt from @remote !message
uk: Підозра на спробу спама з @remote !message
