Campaignion (7.x-2.15) - en to kn translation catalogue (68 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Post
kn: ಬರಹ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: To
kn: ಗೆ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Introduction
kn: ಪರಿಚಯ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: to
kn: ಗೆ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Service unavailable
kn: ಸೇವೆಯು ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: is
kn: ವು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: Family
kn: ಕುಲ

en: contains
kn: ಹೊಂದಿರುವ

en: does not contain
kn: ಹೊಂದಿಲ್ಲ

en: Behavior
kn: <b>ವರ್ತನೆ</b>

en: Save as draft
kn: ಡ್ರಾಫ್ಟ್‍ ಆಗಿ ಉಳಿಸು

en: Credentials
kn: ಪರಿಚಯಪತ್ರಗಳು

en: is not
kn: ಆಗಿಲ್ಲ

en: Draft
kn: ಡ್ರಾಪ್ಟ್
