Campaignion (7.x-2.16-alpha1) - en to is translation catalogue (70 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Email address
is: Netfang

en: Groups
is: Hópar

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Password
is: Lykilorð

en: Country
is: Land

en: none
is: engin

en: Node ID
is: Auðkenni nóðu

en: Save
is: Vista

en: Region
is: Svæði

en: Theme
is: Þema

en: Layout
is: Útlit

en: Subscriptions
is: Áskriftir

en: Email
is: Netfang

en: Options
is: Möguleikar

en: Post
is: Færsla

en: Never
is: Aldrei

en: To
is: Til

en: Comment
is: Ummæli

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: active
is: virkur

en: OK
is: Í lagi

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Close
is: Loka

en: City
is: Borg

en: Phone number
is: Símanúmer

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: or
is: eða

en: from
is: frá

en: Street address
is: Heimilisfang

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Loading...
is: Hleð...

en: !name field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út !name reitinn.

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Apply
is: Virkja

en: is
is: er

en: Language neutral
is: Tungumál hlutlaust

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Newsletter
is: Fréttabréf

en: contains
is: inniheldur

en: and
is: og

en: Delete contact
is: Eyða tengilið

en: Translate
is: Þýða

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
