Campaignion (7.x-2.17-alpha1) - en to da translation catalogue (116 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Groups
da: Grupper

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: none
da: ingen

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Save
da: Gem

en: Theme
da: Tema

en: Subscriptions
da: Abonnementer

en: Email
da: E-mail

en: Options
da: Valg

en: Done
da: Færdig

en: Post
da: Indlæg

en: Submission information
da: Information om indsendelse

en: Client ID
da: Klient ID

en: Never
da: Aldrig

en: To
da: Til

en: Comment
da: Kommentar

en: Published
da: Udgivet

en: active
da: aktiv

en: Introduction
da: Introduktion

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Other
da: Anden

en: Select all
da: Markér alt

en: Your email
da: Din e-mail

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Redirect to
da: Omdirigér til

en: Operator
da: Operand

en: Close
da: Luk

en: City
da: By

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Gender
da: Køn

en: API key
da: API-nøgle

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Activity
da: Aktivitet

en: Lists
da: Lister

en: Less than
da: Mindre end

en: or
da: eller

en: from
da: fra

en: Duplicate
da: Duplikér

en: ZIP code
da: Postnummer

en: Email confirmation
da: E-mail-bekræftelse

en: Street address
da: Adresse

en: User name
da: Brugernavn

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Loading...
da: Indlæser...

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: Webform
da: Webformular

en: Illegal information. Data not submitted.
da: Ugyldig information. Data ikke indsendt.

en: Default value
da: Standardværdi

en: Apply
da: Udfør

en: is
da: er

en: Node Reference
da: Indholdsreference

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Date range
da: Datointerval

en: Language neutral
da: Sprogneutral

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Overlay
da: Overlejring

en: Newsletter
da: Nyhedsbrev

en: Opt-out
da: Frameldelse

en: Columns
da: Kolonner

en: Offset
da: Forskydning

en: Family
da: Efternavn

en: contains
da: indeholder

en: does not contain
da: indeholder ikke

en: Machine name
da: Internt navn

en: and
da: og

en: Behavior
da: Opførsel

en: Delete contact
da: Slet kontakt

en: Translate
da: Oversæt

en: Radios
da: Radioknapper

en: If
da: Hvis

en: yearly
da: årligt

en: monthly
da: månedligt

en: Credentials
da: Brugeroplysninger

en: Draft
da: Kladde

en: Petition
da: Underskriftsindsamling

en: View page
da: Vis side

en: Form components
da: Formularkomponenter

en: No language
da: Intet sprog

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Preferred language
da: Foretrukne sprog

en: Component value
da: Komponentværdi

en: Submission ID
da: Indsendelses-ID

en: Label for the checkbox
da: Afkrydsningsfeltets etiket

en: Redirect destination
da: Destination for omdirigering

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
da: Læs mere<span class="element-invisible"> om @title</span>

en: Date of birth
da: Fødsesdato

en: Asc
da: Stigende

en: Not selected
da: Ikke valgt
