Campaignion (7.x-2.21) - en to oc translation catalogue (86 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Groups
oc: Gropes

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Country
oc: País

en: none
oc: pas cap

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Save
oc: Enregistrar

en: Theme
oc: Tèma

en: Layout
oc: Afichatge

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Options
oc: Opcions

en: Done
oc: Acabat

en: Post
oc: Postar

en: Never
oc: Pas jamai

en: To
oc: A

en: Comment
oc: Comentari

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: active
oc: actiu(s)

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Address
oc: Adreça

en: Other
oc: Autre

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Close
oc: Tampar

en: City
oc: Vila

en: Sort by
oc: Triar per

en: Gender
oc: Sèxe

en: API key
oc: Clau API

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Activity
oc: Activitat

en: Less than
oc: Inferior

en: or
oc: o

en: from
oc: Expeditor

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: is
oc: es

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Date range
oc: Interval de datas

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Columns
oc: Colomnas

en: Offset
oc: Decalatge

en: Family
oc: Familha

en: contains
oc: cont=en

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: and
oc: et

en: Delete contact
oc: Suprimir lo contacte

en: Translate
oc: Traduire

en: Donations
oc: Dons

en: Draft
oc: Borrolhon

en: Petition
oc: Peticion

en: No language
oc: Pas de lenga

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Redirect destination
oc: Adreça de redireccion

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
oc: Legissètz-ne mai<span class="element-invisible"> sus @title</span>

en: Master
oc: Maître

en: regular expression
oc: expression régulara
