Campaignion (7.x-2.28) - en to jv translation catalogue (54 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Email address
jv: Alamat Email

en: Groups
jv: Kelompok

en: Subject
jv: Subyek

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: more
jv: pepaké

en: Tags
jv: Tautan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Tag
jv: Tautan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Password
jv: Sandhi

en: Country
jv: Negara

en: none
jv: ora ana

en: Node ID
jv: ID Node

en: Save
jv: Simpen

en: Theme
jv: Tema

en: Options
jv: Opsi

en: Done
jv: Rampung

en: Never
jv: Ora tahu

en: To
jv: Marang

en: Comment
jv: Komèntar

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Widget
jv: Piranti

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Other
jv: Liyané

en: Select all
jv: Pilih kabèh

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: Less than
jv: Kurang sākā

en: !name field is required.
jv: Isian !name dibutuhaké.

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Language neutral
jv: Basa netral

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Overlay
jv: Ngambang

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Delete contact
jv: Mbusak kontak

en: Translate
jv: Terjemahna

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
jv: Waca lanjutané <span class="element-invisible"> ngenani @title</span>

en: Asc
jv: Urut Maju
