Campaignion (7.x-2.29) - en to nl translation catalogue (129 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Groups
nl: Groepen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Tag
nl: Label

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Message
nl: Bericht

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Country
nl: Land

en: none
nl: geen

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Save
nl: Opslaan

en: Region
nl: Gebied

en: Theme
nl: Thema

en: Layout
nl: Lay-out

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Email
nl: E-mail

en: Options
nl: Opties

en: Done
nl: Gereed

en: Post
nl: Bericht

en: Submission information
nl: Details inzending

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: Never
nl: Nooit

en: To
nl: Naar

en: Comment
nl: Reactie

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: active
nl: actief

en: OK
nl: Ok

en: Introduction
nl: Inleiding

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: Other
nl: Andere

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Your email
nl: Uw e-mailadres

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Redirect to
nl: Omleiden naar

en: Channel
nl: Kanaal

en: Close
nl: Sluiten

en: City
nl: Plaats

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Gender
nl: Geslacht

en: to
nl: naar

en: API key
nl: API-sleutel

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Activity
nl: Activiteit

en: Lists
nl: Lijsten

en: Less than
nl: Kleiner dan

en: or
nl: of

en: from
nl: van

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: ZIP code
nl: postcode

en: Email confirmation
nl: E-mailbevestiging

en: Street address
nl: Adres

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: Webform
nl: Formulier

en: Illegal information. Data not submitted.
nl: Ongeldige gegevens. Inzending is niet opgeslagen.

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Apply
nl: Toepassen

en: Node Reference
nl: Nodereferentie

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Date range
nl: Datumbereik

en: Language neutral
nl: Taalonafhankelijk

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Newsletter
nl: Nieuwsbrief

en: Columns
nl: Kolommen

en: Family
nl: Familie

en: contains
nl: bevat

en: does not contain
nl: bevat niet

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: and
nl: en

en: Campaign
nl: Campagne

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Delete contact
nl: Contact verwijderen

en: Translate
nl: Vertalen

en: Radios
nl: Keuzerondjes

en: If
nl: Als

en: Remove tag
nl: Tag verwijderen

en: Save as draft
nl: Als concept opslaan

en: yearly
nl: Jaarlijks

en: monthly
nl: maandelijks

en: Credentials
nl: Referenties

en: is not
nl: is niet

en: Draft
nl: Concept

en: Checkbox
nl: Keuzevakje

en: Mobile number
nl: Gsm-nummer

en: Petition
nl: Petitie

en: View page
nl: Pagina bekijken

en: Form components
nl: Formulier-elementen

en: No language
nl: Geen taal

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Preferred language
nl: Voorkeurstaal

en: Organisation
nl: Organisatie

en: Activity ID
nl: Activiteit-ID

en: Component value
nl: Componentwaarde

en: Submission ID
nl: ID inzending

en: Currency symbol
nl: Valuta symbool

en: Salutation
nl: Aanhef

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
nl: Lees verder<span class="element-invisible"> over @title</span>

en: Date of birth
nl: Geboortedatum

en: Asc
nl: Oplopend

en: regular expression
nl: reguliere expressie

en: Entity Reference
nl: Referentie naar een entiteit

en: female
nl: vrouwelijk

en: RedHen Contact
nl: RedHen-contact

en: Possible spam attempt from @remote !message
nl: Mogelijke spam-poging van @remote !message
