Campaignion (7.x-2.30) - en to cs translation catalogue (102 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Email address
cs: E-mail

en: Groups
cs: Skupiny

en: Subject
cs: Předmět

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: more
cs: více

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Tag
cs: Štítek

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Message
cs: Zpráva

en: Password
cs: Heslo

en: Country
cs: Země

en: none
cs: žádné

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Save
cs: Uložit

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Subscriptions
cs: Přihlášení

en: Email
cs: E-mail

en: Options
cs: Možnosti

en: Done
cs: Hotovo

en: Post
cs: Příspěvek

en: Submission information
cs: Informace o odeslání

en: Never
cs: Nikdy

en: To
cs: Komu

en: Comment
cs: Komentář

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: active
cs: aktivní

en: Introduction
cs: Úvod

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: Desc
cs: Sestupně

en: Other
cs: Jiné

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Channel
cs: Kanál

en: Operator
cs: Operátor

en: Close
cs: Zavřít

en: City
cs: Město

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Activity
cs: Aktivita

en: Lists
cs: Seznamy

en: Less than
cs: Menší než

en: or
cs: nebo

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Street address
cs: Ulice

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Loading...
cs: Načítání...

en: !name field is required.
cs: Pole !name je vyžadováno.

en: Illegal information. Data not submitted.
cs: Neplatná informace. Data nebyla odeslána.

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Apply
cs: Použít

en: is
cs: je

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: Date range
cs: Rozsah dat

en: Language neutral
cs: Jazykově neutrální

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Newsletter
cs: Věstník

en: Columns
cs: Sloupce

en: Offset
cs: Posun

en: contains
cs: obsahuje

en: does not contain
cs: neobsahuje

en: Machine name
cs: Strojový název

en: and
cs: a

en: Delete contact
cs: Smazat kontakt

en: Translate
cs: Přeložit

en: If
cs: Jestliže

en: yearly
cs: ročně

en: monthly
cs: měsíčně

en: is not
cs: není

en: Draft
cs: Koncept

en: View page
cs: Zobrazit stránku

en: Form components
cs: Komponenty formuláře

en: No language
cs: Žádný jazyk

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Component value
cs: Hodnota komponenty

en: Submission ID
cs: ID odeslání

en: Redirect destination
cs: Cíl přesměrování

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
cs: Číst dál<span class="element-invisible"> @title</span>

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Wizard
cs: Průvodce

en: Master
cs: Nadřízené
