Campaignion (7.x-2.32-alpha1) - en to cy translation catalogue (70 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Subject
cy: Testun

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: more
cy: mwy

en: Tags
cy: Tagiau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Country
cy: Gwlad

en: none
cy: dim

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Save
cy: Cadw

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Theme
cy: Thema

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Post
cy: Cofnod

en: Never
cy: Byth

en: To
cy: I

en: Comment
cy: Sylw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: active
cy: weithredol

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Other
cy: Arall

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Operator
cy: Gweithredydd

en: Close
cy: Yn agos

en: City
cy: Tref

en: Phone number
cy: Rhif ffôn

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Less than
cy: Yn llai na

en: or
cy: neu

en: Street address
cy: Cyfeiriad

en: !name field is required.
cy: Mae maes !name yn ofynnol.

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Illegal information. Data not submitted.
cy: Gwybodaeth anghyfreithlon. Data heb ei gyflwyno.

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Apply
cy: Ceisio

en: is
cy: yn

en: Publish
cy: Cyhoeddi

en: Unpublish
cy: Heb ei gyhoeddi

en: Language neutral
cy: Iaith niwtral

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: contains
cy: yn cynnwys

en: and
cy: ac

en: Delete contact
cy: Dileu'r cyswllt

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Form components
cy: Cydrannau ffurf

en: No language
cy: Dim iaith

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
