Campaignion (7.x-2.41) - en to tr translation catalogue (108 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Transaction ID
tr: İşlem kodu

en: Value
tr: Değer

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Groups
tr: Gruplar

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Tags
tr: Etiketler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Tag
tr: Etiket

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: Country
tr: Ülke

en: none
tr: hiçbiri

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Save
tr: Kaydet

en: Region
tr: Bölge

en: Theme
tr: Tema

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Subscriptions
tr: Abonelikler

en: Email
tr: E-posta

en: Options
tr: Seçenekler

en: Done
tr: Tamam

en: Post
tr: Gönderi

en: Submission information
tr: Gönderim bilgileri

en: Never
tr: Asla

en: To
tr: Kime

en: Comment
tr: Yorum

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: active
tr: etkin

en: OK
tr: Tamam

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Other
tr: Diğer

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Your email
tr: E-postanız

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Channel
tr: Kanal

en: Operator
tr: İşletmen

en: Close
tr: Kapat

en: City
tr: Şehir

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Features
tr: Özellikler

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Lists
tr: Listeler

en: Less than
tr: Küçüktür

en: or
tr: ya da

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Street address
tr: Adres

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Apply
tr: Uygula

en: is
tr: =

en: Node Reference
tr: Düğüm Başvurusu

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Date range
tr: Tarih aralığı

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Overlay
tr: Üst katman

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Family
tr: Aile

en: contains
tr: içeriyor

en: Machine name
tr: Makine adı

en: and
tr: ve

en: Delete contact
tr: İlişkiyi sil

en: Translate
tr: Çevir

en: Radios
tr: Radyo düğmeleri

en: yearly
tr: Yıllık

en: monthly
tr: Aylık

en: Draft
tr: Taslak

en: Form components
tr: Form bileşenleri

en: No language
tr: Hiçbir dil

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Preferred language
tr: Tercih edilen dil

en: Add tag
tr: Etiket ekle

en: Submission ID
tr: Gönderim Kimlik No (ID)

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
tr: <span class="element-invisible">@title hakkında </span>devamını oku

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı
