Campaignion (7.x-2.42) - en to fa translation catalogue (81 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: تدوین

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: اعاده

en: Message
fa: پیغام

en: Password
fa: رمز

en: Country
fa: کشور

en: none
fa: هیچ

en: Node ID
fa: هویت گره

en: Save
fa: ذخیره

en: Region
fa: ناحیه

en: Theme
fa: پوسته

en: Layout
fa: آرایش

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Never
fa: هیچوقت

en: To
fa: به

en: Comment
fa: نظر

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: active
fa: فعال

en: OK
fa: موافقت

en: Widget
fa: ساختار

en: Desc
fa: نزولی

en: Other
fa: ساير

en: Select all
fa: انتخاب همه

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Operator
fa: عملگر

en: Close
fa: بستن

en: City
fa: شهر

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Gender
fa: جنسیت

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Activity
fa: فعالیت

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: Less than
fa: کوچکتر از

en: or
fa: یا

en: Duplicate
fa: تکراری

en: Street address
fa: آدرس خیابان

en: User name
fa: نام کاربری

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Apply
fa: تایید

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: لغونشر

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Offset
fa: جابجایی

en: contains
fa: شامل

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: and
fa: و

en: Translate
fa: ترجمه

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
