Campaignion (7.x-2.45) - en to sv translation catalogue (118 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Transaction ID
sv: Transaktions-ID

en: Value
sv: Värde

en: Email address
sv: E-postadress

en: Groups
sv: Grupper

en: Subject
sv: Ämne

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: more
sv: mer

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Tag
sv: Etikett

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: Country
sv: Land

en: none
sv: ingen

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: Save
sv: Spara

en: Theme
sv: Tema

en: Subscriptions
sv: Prenumerationer

en: Email
sv: E-post

en: Options
sv: Alternativ

en: Done
sv: Färdig

en: Post
sv: Inlägg

en: Submission information
sv: Information om inlägg

en: Client ID
sv: Klient ID

en: Never
sv: Aldrig

en: To
sv: Till

en: Comment
sv: Kommentar

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: active
sv: aktiv

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Other
sv: Övriga

en: Select all
sv: Välj alla

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Redirect to
sv: Omdirigera till

en: Channel
sv: Kanal

en: Close
sv: Stäng

en: City
sv: Stad

en: Phone number
sv: Telefonnummer

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Gender
sv: Kön

en: to
sv: till

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Features
sv: Funktioner

en: Activity
sv: Aktivitet

en: Lists
sv: Listor

en: Less than
sv: Mindre än

en: or
sv: eller

en: from
sv: från

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: ZIP code
sv: Postnummer

en: Email confirmation
sv: E-postbekräftelse

en: Street address
sv: Gatuadress

en: User name
sv: Användarnamn

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Loading...
sv: Laddar...

en: !name field is required.
sv: Fältet !name är obligatoriskt.

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Illegal information. Data not submitted.
sv: Ogiltig information. Informationen skickades inte in.

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Apply
sv: Applicera

en: is
sv: är

en: Node Reference
sv: Nodreferens

en: Publish
sv: Publicera

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Date range
sv: Intervall för datum

en: Language neutral
sv: Språkneutral

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Overlay
sv: Lager

en: Newsletter
sv: Nyhetsbrev

en: Columns
sv: Kolumner

en: Offset
sv: Kompensera

en: Family
sv: Familj

en: contains
sv: innehåller

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: other
sv: andra

en: and
sv: och

en: Behavior
sv: Beteende

en: Delete contact
sv: Radera kontakt

en: Translate
sv: Översätt

en: Radios
sv: Envalsknappar

en: Save as draft
sv: Spara som utkast

en: yearly
sv: årsvis

en: monthly
sv: månadsvis

en: Credentials
sv: Referenser

en: Draft
sv: Utkast

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: View page
sv: Visa sida

en: Form components
sv: Formulärkomponenter

en: No language
sv: Inget språk

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Preferred language
sv: Föredraget språk

en: Type of page
sv: Typ av sida

en: Party
sv: Parti

en: Currency symbol
sv: Valutatecken

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
sv: Läs mer<span class="element-invisible"> om @title</span>

en: Date of birth
sv: Födelsedatum

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Entity Reference
sv: Objektsreferens
