Campaignion (7.x-2.47) - en to ar translation catalogue (92 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Groups
ar: مجموعات

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Country
ar: الدولة

en: none
ar: لا شيء

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Save
ar: حفظ

en: Region
ar: المنطقة

en: Theme
ar: حلة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Subscriptions
ar: الاشتراكات

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Options
ar: الخيارات

en: Done
ar: تمّ

en: Post
ar: المحتوى

en: Submission information
ar: معلومات الإرسال

en: Never
ar: أبدا

en: To
ar: إلى

en: Comment
ar: التعليق

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: active
ar: نشط

en: OK
ar: موافق

en: Widget
ar: ودجة

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Other
ar: آخر

en: Select all
ar: تحديد الكل

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Operator
ar: العامل

en: Close
ar: إغلاق

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Features
ar: الخصائص

en: Activity
ar: النشاط

en: Lists
ar: قوائم

en: Less than
ar: أصغر من

en: or
ar: أو

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Loading...
ar: تحميل...

en: !name field is required.
ar: حقل "!name" ضروري.

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: is
ar: يكون

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Date range
ar: مجال التاريخ

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Overlay
ar: الطبقة

en: Newsletter
ar: النشرة

en: Columns
ar: أعمدة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: contains
ar: يحتوي على

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: and
ar: و

en: Delete contact
ar: احذف الاتصال

en: Translate
ar: ترجمة

en: Draft
ar: مسودة

en: View page
ar: اعرض الصفحة

en: Form components
ar: مكونات الاستمارة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Preferred language
ar: اللغة المفضلة

en: Submission ID
ar: المعرف ID للإرسال

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
ar: قراءة المزيد<span class="element-invisible">حول @title</span>

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
