Campaignion (7.x-2.49) - en to pt translation catalogue (125 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Transaction ID
pt: ID da transação

en: Value
pt: Valor

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Groups
pt: Grupos

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: more
pt: mais

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: Password
pt: Senha

en: Country
pt: País

en: none
pt: nenhum

en: Bulk edit
pt: Edição em massa

en: Save
pt: Salvar

en: Region
pt: Região

en: Theme
pt: Tema

en: Subscriptions
pt: Inscrições

en: Options
pt: Opções

en: Done
pt: Concluído

en: Submission information
pt: Informações da submissão

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Never
pt: Nunca

en: To
pt: Para

en: Comment
pt: Comentário

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: active
pt: ativo

en: Introduction
pt: Introdução

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Endereço

en: Desc
pt: Decrescente

en: Other
pt: Outros

en: Select all
pt: Selecionar tudo

en: Your email
pt: Seu e-mail

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Contact ID
pt: ID Contato

en: Channel
pt: Canal

en: Operator
pt: Operador

en: Close
pt: Fechar

en: City
pt: Cidade

en: Phone number
pt: Telefone

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Gender
pt: Gênero

en: to
pt: para

en: API key
pt: Chave da API

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Activity
pt: Atividade

en: Lists
pt: Listas

en: Less than
pt: Menor que

en: or
pt: ou

en: from
pt: de

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: ZIP code
pt: CEP

en: Email confirmation
pt: E-mail de confirmação

en: Street address
pt: Endereço

en: User name
pt: Nome do usuário

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Loading...
pt: Carregando...

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: Illegal information. Data not submitted.
pt: Informação ilegal. Os dados não serão enviados.

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Apply
pt: Aplicar

en: is
pt: é

en: Node Reference
pt: Referência a nodes

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Date range
pt: Intervalo de datas

en: Language neutral
pt: Sem idioma específico

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Columns
pt: Colunas

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Family
pt: Família

en: contains
pt: contendo

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: other
pt: outro

en: and
pt: e

en: Campaign
pt: Campanha

en: Behavior
pt: Comportamento

en: Delete contact
pt: Apagar contato

en: Translate
pt: Traduzir

en: Radios
pt: Rádios

en: If
pt: se

en: Remove tag
pt: Remover tag

en: Add filter
pt: Adicionar filtro

en: No change
pt: Sem alterações

en: yearly
pt: anual

en: monthly
pt: mensal

en: Credentials
pt: Credenciais

en: is not
pt: não é

en: Draft
pt: Rascunho

en: Checkbox
pt: A caixa de seleção

en: View page
pt: Ver página

en: Form components
pt: Componentes do formulário

en: No language
pt: Sem língua específica

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Preferred language
pt: Idioma preferido

en: Activity ID
pt: ID da atividade

en: Add tag
pt: Adicionar tag

en: Component value
pt: Valor do componente

en: Submission ID
pt: ID da submissão

en: Currency symbol
pt: Símbolo da moeda

en: Redirect destination
pt: Redirecionar para o destino

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
pt: Leia mais<span class="element-invisible"> sobre @title</span>

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Activity Type
pt: Tipo de atividade

en: regular expression
pt: expressão regular

en: Activity Date
pt: Data de atividade

en: RedHen Contact
pt: Contato RedHen
