Campaignion (7.x-2.6) - en to bn translation catalogue (37 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: none
bn: একটিও নয়

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Email
bn: ইমেইল

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: To
bn: বরাবর

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: active
bn: সক্রিয়

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Language neutral
bn: ভাষা নিরপেক্ষ

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Translate
bn: অনুবাদ
