Campaignion Starterkit (7.x-1.0-beta6) - en to it translation catalogue (60 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Comments
it: Commenti

en: Tags
it: Etichette

en: Reset
it: Ripristina

en: Use count
it: Contatore di utilizzo

en: default
it: predefinito

en: Image
it: Immagine

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Add
it: Aggiungi

en: Text
it: Testo

en: theme
it: tema

en: Email
it: E-mail

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: File name
it: Nome del file

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: next
it: successivo

en: Counter
it: Contatore

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Close
it: Chiudi

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Phone number
it: Telefono

en: Sort by
it: Ordina per

en: Gender
it: Sesso

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Features
it: Funzionalità

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: yearly
it: annuale

en: monthly
it: mensile

en: No files available.
it: Nessun file disponibile.

en: Upload date
it: Data di caricamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Preferred language
it: Lingua preferita

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: E-mail header details
it: Dettagli delle intestazioni e-mail

en: Date of birth
it: Data di nascita

en: Master
it: Principale
