Campaignion Starterkit (7.x-1.0-rc3) - en to hi translation catalogue (45 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: more
hi: और भी

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Tags
hi: उपनाम

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Use count
hi: प्रियोग संख्या

en: default
hi: तयशुदा

en: Image
hi: चित्र

en: Feed
hi: फ़ीड

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Help
hi: मदद

en: Add
hi: जोड़ें

en: Text
hi: लेख

en: theme
hi: थीम

en: Email
hi: ईमेल

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: File name
hi: फ़ाइल का नाम

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Close
hi: बंद करे

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: No files available.
hi: कोई फाइल उपलब्ध नहीं  है

en: Upload date
hi: अपलोड की तारीख

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)
